Kontakta skolförvaltningen

Förvaltningskontor

Sala kommun
Skolförvaltningen
Box 304
733 25 SALA
Tfn växel 0224-74 70 00
E-post skolforvaltningen@sala.se
Tfn 0224-74 80 04
Fax 0224-774 46
Öppettider vardagar 10-12, 13-15
Besöksadress Drottninggatan 5, Sala

Förvaltningschef

JuneAnn Wincent
Tfn 0224-74 80 01
E-post juneann.wincent@sala.se

Kansli

Agneta Arnryd, handläggare
Tfn 0224-74 80 07
E-post agneta.arnryd@sala.se
Anna Rydstedt, förvaltningssekreterare
Tfn 0224-74 80 04
E-post anna.rydstedt@sala.se
Annica Swahn, administrativ assistent
Tfn 0224-74 80 14
E-post annica.sylvansvahn@sala.se
Benny Wetterberg, kanslichef/utredare/kulturskolechef
Tfn 0224-74 80 02
E-post benny.wetterberg@sala.se
Catharina Lidström, förskolefrågor
Tfn 0224-74 80 10
E-post catharina.lidstrom@sala.se
Eva Karlsson, ekonomisekreterare
Tfn 0224-74 80 08
E-post eva.karlsson@sala.se
Henric Sjöblom, bitr skolchef
Tfn 0224-74 80 05
E-post henric.sjoblom@sala.se
Jakob Fjellander, handläggare
Tfn 0224-74 80 03
E-post jakob.fjellander@sala.se
Jenny Larde, IT-samordnare
Tfn 0224-74 80 06
E-post jenny.larde@sala.se
Karin Salberg, vikariesamordnare
Tfn 0224-74 80 12
E-post karin.salberg@sala.se
Svetlan Råket, IKT-pedagog
Tfn 0224-74 80 09
E-post Svetlan.Raket@sala.se

Stödfunktioner

Daniel Ahlin, ekonom
Tfn 0224-74 72 07
E-post daniel.ahlin@sala.se   

Marianne Samppala, HR-konsult
Tfn 0224-74 72 40
E-post marianne.samppala@sala.se  
Redaktör: Agneta Arnryd
Informationsansvarig: JuneAnn Wincent
Uppdaterad den 21 augusti 2014

Skriv ut den här sidanSkriv ut   Tipsa om den här sidanTipsa

Interna länkar

Entrébild på skolförvaltningens kansli.

Entré till skolförvaltningens kansli. Välkommen!