Kontakta skolförvaltningen

Förvaltningskontor

Sala kommun
Skolförvaltningen
Box 304
733 25 SALA
Växel 0224-74 70 00
skolforvaltningen@sala.se
0224-74 80 04
Fax 0224-774 46
Öppettider vardagar 10-12, 13-15
Besöksadress Drottninggatan 5, Sala

Förvaltningschef

JuneAnn Wincent
0224-74 80 01
juneann.wincent@sala.se

Kansli

Agneta Arnryd, handläggare
0224-74 80 07
agneta.arnryd@sala.se
Anna Rydstedt, förvaltningssekreterare
0224-74 80 04
anna.rydstedt@sala.se
Annica Swahn, administrativ assistent
0224-74 80 14
annica.sylvansvahn@sala.se
Benny Wetterberg, kanslichef/utredare/kulturskolechef
0224-74 80 02
benny.wetterberg@sala.se
Catharina Lidström, förskolefrågor
0224-74 80 10
catharina.lidstrom@sala.se
Dalida Kalifa, ekonomiassistent
0224-74 80 16
dalida.kalifa@sala.se
Eva Karlsson, ekonomisekreterare
0224-74 80 08
eva.karlsson@sala.se
Henric Sjöblom, bitr. skolchef
0224-74 80 05
henric.sjoblom@sala.se
Jakob Fjellander, handläggare
0224-74 80 03
jakob.fjellander@sala.se
Jenny Larde, IT-samordnare
0224-74 80 06
jenny.larde@sala.se
Karin Salberg, vikariesamordnare
0224-74 80 12
karin.salberg@sala.se
Svetlan Råket, IKT-pedagog
0224-74 80 09
Svetlan.Raket@sala.se
Ulrica Blixt, PA-handläggare
0224-74 80 15
ulrica.blixt@sala.se

Stödfunktioner

Daniel Ahlin, ekonom
0224-74 72 07
daniel.ahlin@sala.se  
Redaktör: Agneta Arnryd
Informationsansvarig: JuneAnn Wincent
Uppdaterad den 9 december 2014

Skriv ut den här sidanSkriv ut   Tipsa om den här sidanTipsa

Interna länkar

Entrébild på skolförvaltningens kansli.

Entré till skolförvaltningens kansli. Välkommen!